| CastiCuMicrofon a întrebat:

Salut.
Ce telefon imi recomandati dintre urmatoarele 3:
-iPone 3gs- telefon bun, merge iOS 6 pe el.
-Samsung Galaxy Ace- de asemenea un telefon bun, merge doar android 2.3.5 pe el
-Sony Xperia Tipo- merge android 4.0.3 si scrie ca are Adobe flash player (asa scrie in specificatiile telefonului).

As vrea sa stiu pe care dintre ele imi recomandati. Vreau unul pe care pot sa ma uit online la filme (streaming).

Răspuns Câştigător
| thegame9 a răspuns:

Eu am Samsung Galaxy Ace Plus, are procesor de 1Ghz, ram 512, ma tin toate jocurile, orice aplicatie, are o camera super+un blitz care este foarte folositor(ex: cand se i-a curentul in casa sau cand te intorci noaptea de undeva).Pt mesaje este ok, bateria tine 4 zile daca doar vb la el (4-5 ori/zi), pe mine ma tine cam 2-3 pentru ca ma si joc pe el foarte des.Are android 2.3.6....Si zic ca e cel mai bun din alea de mai sus.Baftawinking

| CastiCuMicrofon explică (pentru thegame9):

Pe care am mai multe aplicatii? pe iPhone 3gs sau galaxy ace?

| thegame9 a răspuns (pentru CastiCuMicrofon):

Pe galaxy acewinking

24 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati bani ai la dispozitie? ca poate iti pot aduce si alte variante...

| CastiCuMicrofon explică (pentru anonim_4396):

550lei( nou sau la second hand). Cam atata costa cele trei la SH

| Razvanp69 a răspuns (pentru CastiCuMicrofon):

Bai nu iti lua de la SH.

| CastiCuMicrofon explică (pentru Razvanp69):

Dc sa nu iau de la SH?

| Razvanp69 a răspuns (pentru CastiCuMicrofon):

Gandeste-te putin... cine vinde un telefon in perfecta functionare, fara vreo reparatie sau stricaciune? Nu e recomandat sa cumperi ceva sh atata timp cat nu stii nimic despre cel care vinde telefonul. Poate sa aiba si o zgarietura si sa mearga foarte prost telefonul, oricum ala care il vinde poate sa te minta ca e bun si merge in perfecta stare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sony experia nu sunt deloc bune. Samsung galaxy ace nu are cine stie ce android, iar iphone 3gs ii poti baga ios 6 doar prin jail break si atunci ai grija ca o sa iti mearga foarte greu (cei de la Apple au anticipat miscarile hackerilor si au facut asta intentionat). daca ai avea.nu stiu, 1200 ron ti-as recomanda un Samsung galaxy s duos. android 4.0, dual sim... uita-te si tu pe internet.

| CastiCuMicrofon explică (pentru anonim_4396):

Cred ca o sa imi iau galaxy ace, dar nu stiu daca pot sa ma uit la filme online pe el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CastiCuMicrofon):

Online. mai greoi. or avea el Adobe flash player dar nu e un telefon chiar de ultima generatie. filme online care sa mai mearga mai bine, pe o tableta ceva. de exemplu astia de la flanco au un Nexus 7 cu 1000 de lei! si cel cu 3g la 1450 de lei. conform statisticilor ar fi mai bun decat ipad mini.
sper decat sa nu fii dezamagit din cauza filmelor online!
daca vrei sa iei telefonul pentru filme online si jocuri, atunci ia-ti o tableta mai ieftina si telefonul asta care il ai tu acum il tii pentru vorbit. Nexus 7 il iei cu 1000 de lei, are 7 inch si il poti baga si intr-un buzunar putin mai mare, ca de exemplu cel din spate. sper ca am ajutat cumva

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si (parerea mea) daca o sa iti iei un android mai mic de 4.0 o sa te plictisesti repede de el in sensul ca o sa vrei peste un an ceva mai perfomant. asa facem majoritatea

| CastiCuMicrofon explică (pentru anonim_4396):

Telefonul meu e deja stricat aproape. Il am de 2 ani si ceva. Sper ca pe Ace nu merge doar 2.3.5. Sper sa mearga si mai mare pe el. Daca nu imi poti zice unu la 700 lei (nou) pe care sa mearga Andoid 4? in afara de Sony xperia

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Online. mai greoi. or avea el Adobe flash player dar nu e un telefon chiar de ultima generatie. filme online care sa mai mearga mai bine, pe o tableta ceva. de exemplu astia de la flanco au un Nexus 7 cu 1000 de lei! si cel cu 3g la 1450 de lei. conform statisticilor ar fi mai bun decat ipad mini.
sper decat sa nu fii dezamagit din cauza filmelor online!
daca vrei sa iei telefonul pentru filme online si jocuri, atunci ia-ti o tableta mai ieftina si telefonul asta care il ai tu acum il tii pentru vorbit. Nexus 7 il iei cu 1000 de lei, are 7 inch si il poti baga si intr-un buzunar putin mai mare, ca de exemplu cel din spate. sper ca am ajutat cumva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.altex.ro/......-4-0-negru
zi-mi ce parere ai despre asta. cu android 4.0 la 1000 de lei. cu un 4.0 smartphone nu prea exista mai ieftin. daca nu vrei neaparat touch 100%, ia-ti un galaxy chat cu full querty si cu android 4.0 si cu touch. in plus am vazut ca ii merge si jocuri beton ca pes! parerea mea ar fi sa mai astepti putin sa iei galaxy s duos!

| VirusS97 a răspuns:

Galaxy Ace e mai ok decat iphone-ul, e mai nou probabil chiar mai rezist, il recomand deoarece am avut ocazia sa testez si iphone de la 3 pana la 4s si ace-ul. Dar cum zice si "pretinu" de mai sus daca ai mai multi bani poti sa iti achizitionezi ceva mult mai bun!

| luisanamy a răspuns:

Eu prefer si iti recomand "Samsung Galaxy Ace"! happy

| ghinionistul112 a răspuns:

Sony Xperia, deoarece, Sony Ericson au cele mai bune aplicatii cand vine vorba de Entertaiment si Multimedia!

| thegame9 a răspuns:

Strange bani pentru un galaxy ace PLUS!
Si Xperia si Ace-ul au android si aplicatiile le descarci dp acelasi site!
uite aici dif intre ele: http://smartphones.techcrunch.com/......-tipo-dual

| cristianbadea a răspuns:

Eu iti recomand Samsung Galaxy Ace!

| Hanzo a răspuns:

Sony Xperia Tipo ma ca mama mea are din acela si este foarte bun mai ales la memoria lui si ecranul mare + Android foarte bun pentru jocuri.

| IPlankz a răspuns:

Prefer 3gs se misca bine netul pe el dar nu ii pune ios6 si lasa-l la 5.1.1 sau fa cum vrei am avut 3gs acum am 4s e f bun recomand happy

| Nervos123 a răspuns:

Bv

| Nervos123 a răspuns:

Salut bv