| Selysium98 a întrebat:

Ce telefon sa aleg dintre Sony Xperia XA2 si Samsung Galaxy A6 sau A5?

Răspuns Câştigător
| Ioan_Frincu_1992 a răspuns:

As alege Sony Xperia XA2 datorita senzorului de camera si al amplificatorului audio Sony au experienta in domeniul acesta de multi ani detalii mai jos
Dar daca vrei sa accepti si o alta optiune ar fi Xiaomi Mi A2 lansat recent, cu Android stock, 64 Gb, 4 Gb Ram, procesor Snapdragon 660 capabil A.I. ecran Full HD+ si multe alte tehnologii si au garantie la noi in Romania nu trebuie trimis prin posta in alta tara.
https://www.pcgarage.ro/......droid-one/

| Selysium98 explică (pentru Ioan_Frincu_1992):

Da... eu vreau sa-mi iau de la Orange ca am o oferta si pe astea le-am gasit mai bune pana in 1300 lei ceva de genul, ca altfel m-as fi orientat spre Xiaomi. Sony XA2 m-am uitat si bate la benchmark-uri A6-ul cu mult, la camera nu mai zic. Si au acelasi pret.

| Ioan_Frincu_1992 a răspuns (pentru Selysium98):

Corect

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

A6 e de la o poștă mai tare dar e și mai scump!
Vezi comparația de mai jos:
https://www.gsmarena.com/......mpare.php3