| Mirelemi a întrebat:

De ceva timp am probleme cu Apple Store, nu mai pot descarca absolut nimic, îmi cere intr-un mod repetat sa confirm metoda de facturare, o confirm și tot degeaba... ma poate ajuta cineva?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intai verifica sa nu fie fereastra Appsore deschis de mai multe ori. Inchide toate aplicatiile!
Verifica daca contul tau iCloud este facut cu datele de identificare ale aparatului! Nu poti face tranzactii in numele altuia.

| lorena66 a răspuns (pentru Bula):

Nu stiu, nu mi s-a intamplat. Verifica cardul cu bani.

| NGheorghe a răspuns:

Alegeți un program gratis și când îți cere să confirmi metoda aceea... tu alege cancel. Întotdeauna programele gratis încep apoi să se instaleze.

| lorena66 a răspuns:

Hei. Depinde daca jocul trebuie plătit sau ai o anumită datorie la appstore. Verifica daca esti logat/ă pe cont.

| Mirelemi explică (pentru lorena66):

Dacă am datorie la appstore, cum o pot achita. dacă mie îmi refuza intr-un mod repetat metoda de plata