| Girly97 a întrebat:

Salut, de o saptamana-doua telefonul meu Galaxy A02s are o problema ciudata: imediat ce ajunge la 72%-75% cand se incarca incepe sa nu mai incarce apoi sa incarce din nou apoi sa nu mai incarce etc de cateva ori chiar daca l-am tot deconectat si reconectat si am schimbat si prizele dar nu pare sa fie o problema cu incarcatorul. Incarca pana la urma dupa ce se opreste de cateva ori dar nu stiu ce are. Scanez pentru virusi in fiecare saptamana si descarc doar aplicatii de pe Google Play. Aveti idee care ar fi problema? Nu il pot duce in service, nu detin alt telefon care sa il inlocuiasca pana va fi reparat daca ar avea ceva.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Posibil este incarcatorul defect, cumpăra i alt incarcator, daca la fel face si cu alt incarcator, atunci anul viitor trebuie dus in servis, numai ei ar sti ce are poate fi bateria sau mufa din telefon ai stricat o, sau trebuie resoftat. Fă rost de alt telefon nu il mai folosii pe acesta ca il strici de tot, daca nici cu un alt incarcator nou nu va merge sa incarce 100% bateria atunci mai rentabil este sa cumperi alt telefon si pe acesta sa l vinzi ca reparatia nu merită.

| Legion7X a răspuns:

Cablu de la încarcator, mișcă de el. Dacă miști puțin s-ar putea să se intrerupă încarcarea.

| Anuket a răspuns:

Nu mai sta pe el la încărcat.
Nu contează dacă ai aplicațiile de la Google Play sau din altă parte pentru că asta nu te ferește de viruși.

| Girly97 explică (pentru Anuket):

Dar nu il folosesc deloc cand se incarca, cu exceptia cazului in care cineva ma suna in timp ce se incarca telefonul.

| Anuket a răspuns (pentru Girly97):

Atunci încearcă tot ce se spune. Poate e problemă cu încărcătorul... Verifică și cablul să fie fixat în încărcător.