| CosminCSM00 a întrebat:

Deci eu activez wifi-ul pentru a intra pe mess sau alte activităti și cand blochez telefonul mi se dezactivează și se activeaza singur cand il deblochez. Dorința mea ar fi să rămână activat pentru ca nu mai pot primi mesaje de pe mess sau notificări de pe facebook când este blocat, cine mă ajută?

4 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Pentru a nu se mai dezactiva wi-fi cand blochezi telefonul trebuie sa dezactivezi optiunea ''economisire energie''.

| vigome a răspuns:

Ai android?
Daca asa este intra succesiv in: meniu - reglaje - energie si debifeaza urmatoarea optiune,, activeaza economisirea energiei". Asta ar trebui sa fie tot.
PS. Nu stiu daca in romana iti apar comenzile chiar asa cum le-am tradus eu din alta limba dar oricum asta e succesiunea lor.
Bafta!

| pefelie a răspuns:

Intri in settings/wifi si conection si bifezi pe acolo happy

| Makingston a răspuns:

Iphone? Problema se rezolva doar prin jailbreak, dar nu te incurajez sa faci acel lucru... cand ai nevoie de wifi sa descarci ceva sau mai stiu eu ce... maresti tipul de blocare al telefonului.
DAca este vb despre alt telefon...scz