| Deea_Andreea_1985_7Jem a întrebat:

In ultimul timp ma gândesc sa îmi cumpăr o husa cu baterie pentru telefonul meu iPhone 5s. Dar am o nelămurire, dacă tin continuu husa pusă îmi afectează cu ceva telefonul? Adică chiar dacă nu o pună sa îmi încarce doar mufa aia de la husa îmi afectează cu ceva ca sta mereu introdusă in telefon....Adică ma gândesc sa tin continuu husa montata pe telefon.

4 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Nu afecteaza cu nimic fiindca husa cu baterie portabila este inchisa cand nu ai nevoie sa iti incarce. Si acel conector lightning doar sta inauntrul telefonului. Tu o pornesti si o opresti cand ai nevoie. Si varul meu are cu memorie integrata (+32) http://www.emag.ro/......10b5f0c56e Si daca telefonul e de 16 GB+32 GB al husei, ai 64. Dar daca il vei scoate, se va face automat la 16GB (cat are telefonul).

Pe scurt: Nu iti afecteaza telefonul atata timp cat nu il incarci in continuu.

| Pool77 a răspuns:

Ai de... Baaaaaaa TPU e plin cu intrebarile tale despre Iph5s.
Mai da-o-n colo de treaba.
Nu afecteaza, citeste si tu pe forumuri.

| Deea_Andreea_1985_7Jem explică:

Pentru ce e făcut acest sute? Sa punem întrebări sa ne rezolvam nelămuririle...Nu iti convine sări peste întrebările mele.