| Cedry2k8 a întrebat:

Salut, maine o sa imi cumpar un iphone 4s de la un necunoscut, ce trebuie sa verific prima oara, ca ma intalnesc cu el intai sa vad telefonul. Cum imi dau seama daca e replica? Cum imi dau seama daca are icolud? Cum imi dau seama daca e 4 sau 4s? Ziceti-mi chestii de astea.

3 răspunsuri:
| Tinna666 a răspuns:

Daca poti face cont icloud atunci nu e replica...eu asa stiu
Trebuie sa ii ceri sa de-a resetare totala la tel si sa iti poti face tu conturile tale.
Verifica daca merge difuzorul si microfonul apeland pe cineva
Verifica conexiunea la internet, atat datele mobile cat si wifi
Verifica camera sa mearga bine

| Tinna666 a răspuns:

App,tot ce tine de cont icloud gasesti in Configurari

| mihaituneup a răspuns:

Daca nu sti pe cineva iti recomand sa te duci la cel mai apropriat service gsm.
Le zici ca vrei sa cumperi telefonul ala si vrei sa stii daca e bun si daca totul functioneaza normal, asta dupa ce le intinzi 20 lei happy.
Mai bine dai 20 lei decat o teapa de 450-500 lei.