| tbq a întrebat:

Mi-am luat un BlackBerry curve 9300 de curand, la mana a 2-a si nu imi functioneaza conexiunea de date nici wifi-ul. Wifi il gaseste se conecteaza dar cand incerc sa intru in browser imi apare o eroare. Am inteles ca trebuie sa ai abonament BlackBerry pentru a putea folosi internetul pe telefon. Stie cineva cum se poate " pacalii " chestia asta?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred că ai cumpărat de fapt o trompetă de telefon. Pe wifi nu are voie să nu meargă. Abonamentul BB este strict pentru email, aia este altă treabă.
Na, mâna a doua, ce să-i faci.

| tbq explică (pentru anonim_4396):

Asa ma gandeam si eu doar ca am observat chestia asta la mai multe modele de BlackBerry... In fine, este un telefon preventiv, imi voi lua altul in curand, numai ca ma deranjeaza chestia asta la el. Oricine stie mai multe, lasati raspuns! P.S : nu raspundeti daca nu aveti nici-o treaba in domeniu