| UserAnonim777 a întrebat:

Orange- Tocmai ce mi-am reincarcat contul si cu toate astea nu pot sa efectuez apeluri sau sa trimit mesaje, primind mesajul "Te afli in perioada de gratie, pentru a apela trebuie sa reincarci"
Am dat la 333, si in mesajele primite imi spune ca am nelimitat minute, mesaje etc.
Stie cineva care ar fi problema, de ce nu le pot folosi?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Te rugam sa ne oferi numarul tau de telefon in sectiunea de mesaje private, pentru a verifica si noi situatia.
O zi buna,
Orange helper

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Se mai intampla sa apara acel mesaj vocal, chiar daca ai reincarcat. Probabil actualizarea operatiunilor mobile se face mai greu sau pot exista erori de procesare.
Numai daca ti se refuza apelul de 2-3 ori ai putea suspecta ca e o problema mai serioasa.
Daca insisti cu un alt apel, vei vedea ca la mijloc e doar o mica eroare de procesare a informatiei.

| kar1GaNNN a răspuns:

Dai un restart la telefon si incearca din nou daca nu funcționează du-te acolo unde ai reîncărcat si spune-le la aia ca nu iti merge si te vor rezolva ei.

| DavidoffUser a răspuns:

Este o alarmă la nivel național pe tema asta.
Situatia se va remedia in cel mai scurt timp.pt informații adiționale privind cartela tahograf pot apelează 300.

| Señor1ta a răspuns:

Am pățit și eu, am încercat după câteva minute și m-a lăsat să efectuez apelul.