| DanielIonutDadu a întrebat:

Pe desfasuratorul de conversatii de la telekom imi apare sesiune video iar eu am vorbit video doar pe Facebook, nu am facut apel video de pe numar, imi apar apelurile video de pe Facebook pe desfasurator?

1 răspuns:
| ziftode a răspuns:

NU, pe Facebook apelul video e via internet, NU telefonie (chiar daca internetul e prin telefonie)

treaba e ca ai facut apel video direct prin telefonie, care e oribil de scump (nu am trimis in viata mea un MMS, care e doar o poza, insa preturile sar pana pe tavan, doar ca nu folosesti internetul ci telefonia) pana si sms-uri nu trimit decat daca, am nevoie MARE, altfel, nu vad deloc de ce as da niste bani fara motiv, daca pot sa imi fac treaba pe internet

poti sa vezi numarul spre care s-a facut apelul video, si data si ora, e posibil vreun prieten sa iti fi facut o boacana, sau nu stiu, un frate/sora mai mica, sau altcineva care nu stie ce face (bunic/bunica) si care s-a jucat pe telefon

daca ESTI ABSOLUT SIGUR, nu ai facut asa ceva, atunci singura solutie e sa faci reclamatie, pentru ca e posibil ca cineva din Romtelecom sa te fi incarcat, asta era traditia la Romtelecom, sa dea tepe, iar cum asta nu prea se face la nivel de companie, ci de angajati, faptul ca Telekom a cumparat Romtelecom (si Cosmote, implicit), nu inseamna ca au dat afara toti angajatii si au angajat pe altii, deci "traditia" e tot acolo!