| dragosgolanu a întrebat:

pentru ca o sa vina mos craciun de asemenea o sa-mi i-a mama un cadou. Eu trebuie sa aleg dintre Samsung Galaxy S5 sau IPhone 5S. Care-i mai bun va rog sa-mi spuneti componente si de ce e mai buna... decat! Dau funda big grin

4 răspunsuri:
| sMecki1000 a răspuns:

Eu as alege Samsung Galaxy S5 pentru ca:
1. Daca il scap pe jos nu pateste nimic, la iPhone 5S il scapi de pe pat jos si deja touch-ul e dus naibii. Si sa repari touch-ul posibil sa te coste mai mult decat telefonul.
2. Are un sistem calumea rau, are o protectie foarte mare la apa! Are niste chestii la baterie iar poti sa il tii chiar 5 minute in apa si tot va merge struna. Zic asta deoarece are unchamiu meu Samsung S5. Daca nu ma crezi, acceseaza acest link:

http://www.phonearena.com/....../8202,7710

Daca te-am ajutat Funda!

| sltlp a răspuns (pentru sMecki1000):

Vorbesti fix aiurea rolling on the floor.

| sltlp a răspuns (pentru sMecki1000):

Incep prin a demonstra cate tampenii vorbesti cel de deasupra mea.
http://www.gsmnet.ro/......nal--88852
http://www.gsmnet.ro/......nal--79301
Deci care crezi tu ca e mai scump daca e sa il scapi pe jos...
Si oricum, sincer vad 5s-ul mai rezistent deoarece are rama metalica(la s5 e plastic).
E drept ca s5 e rezistent la apa, dar personal il vad ca pe un telefon urat. Are marginile groase tare. parca e telefon din 2010 la ce margini urate are... Nici materialul de pe spate nu o sa te impresioneze(pe mine nu m-a impresionat). 5s-ul mi se pare superior din aceste puncte de vedere.
Ca si performante, sunt egale as zice. Desi s5-ul te impresioneaza ca e cpu quad-core si 2gb ram, sistemul de operare IOS este mult mai bine optimizat, iar diferenta asta ajunge sa fie egala cu zero. De fapt diferenta mare e la ram, ca procesorul desi are 4*2.5 ghz are cam tot atata putere de procesare(bine, nitel mai multa) dar e "atenuat" de sitemul de operare.
Avantajul la s5, adica un avantaj "real" e dat de ecranul care e mult mai mare, si care ofera culori mai bune.
ps: eu m-as uita daca tot vrei android la alt model, sau as ramane la 5s.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

CATEGORIC Samsung Galaxy S5, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......0c83j8.php

Toate cele bune.