| ilook100 a întrebat:

Sa va explic problema mea: am un Lg G3 (D855) Black, caruia i-am spart ecranul in coltul din stanga sus, in urma scaparii acestuia pe jos. Precizez ca pe langa sticla propriu zisa, s-a deformat si prima rama, cea de langa sticla, care, presupun ca o sustine. Acesta este deformata doar in coltul "sparturii" ecranului (stanga sus). De asemenea, jumatatea de sus a touch-ului nu mai functioneaza.
As dori sa imi spuneti unde as putea sa il repar (Bucuresti), dar cu un pret modest, daca se poate, si chiar puteti sa imi spuneti un pret aproximativ, cine stie.
Ofer funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Grama_Ovi_2000 a răspuns:

Ti-ai spart si display-ul? daca da? atunci sa te pregatesti pentru ce e mai rau pentru ca e foarte scump un display nou, in schimb ti-ai putea comanda de pe internet acea rama si touch-ul deoarece iesi mult mai ieftin.Iti dau aici site-ul de unde l-ai putea cumpara si cum sa il montezi!

http://www.okazii.ro/......a172905676 -BUY

https://www.youtube.com/watch?v=s2Xt9Qawm5w -TUTORIAL

Asa vei iesi mult mai ieftin decat la service+nu e mare chestie sa pui un touch daca cineva iti da mura-n gura! Sper ca ti-am fost de folos, bafta

1 răspuns:
| Prezidentul a răspuns:

Incearca la LG Romania sau prin garantie.
Am si eu un LG G3, telefonul este bun, rezista la apa, dar trebuie sa nu il scapi pe jos...