| anonim_4396 a întrebat:

Samsung Galaxy S II Plus sau Allview P5 Quad? Din specificații pare mai bun P5 Quad. Voi ce spuneți? Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Allview p5 quad, de ce?
-Camera la fel de buna ca cea de pe S2
-Difuzor care se aude bine
-Cu procesorul quad-core sistemul de operare se misca bine(fara lag ca la celelalte modele)
-Ruleaza multe jocuri foarte bine
-Ecran mare de 4.5
-Sa nu uitam ca e dual-sim(iti cumperi un telefon sa vorbesti la el, ca d-aia se numeste telefon)
-O baterie exceptionala (tine in in jur de 2 zile). Cu : ascultat muzica in jur de 2 ore, vorbit-o ora jumate, 2-3 ore jocuri, il mai lasi, facebook, mai scrii cate un mesaj. Asa ajungi la 2 zile lejer.
Deci daca ar fi sa aleg intre cele doua telefoane, as alege Allview p5 quad datorita procesorului quad-core, difuzorului puternic, dual-sim si nu in ultimul rand, bateria care e super.
P.S. Daca chiar vrei un Samsung galaxy s2, iti recomand sa iti iei Samsung galaxy s2(nu plus) deoarece procesorul de pe s2 plus este mai slab si se blocheaza frecvent.

Sa fim corecti chiar daca Allview e o firma Romaneasca undeva la Brasov cred.

| raduradu2014 a răspuns:

Allview P5 Quad este mai ieftin, are procesor Quad Core, baterie mai mare, Dual Sim

| hypentakill a răspuns:

P5 Quad d.p.d.v. tehnic SII Plus d.p.d.v. al design-ului

Răspuns utilizator avertizat
| atomescu a răspuns:

Salut,

Parca si eu as merge pe un P5 Quad daca ne uitam la configuratii dar de cele mai multe ori aceste informatii nu sunt de ajuns si avem nevoie de parerea unei persoane care foloseste acest telefon.

Asa ca iti recomand sa arunci o privire aici: http://bit.ly/1fKzLCk peste parerile celor care au cumparaat Allview p5 (le gasesti in josul paginii).