| SkenWell a întrebat:

Se merita sa cumperi produse resigilate in special la telefoane?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea, diferenta de pret e destul de mica

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, merita, atata vreme cat le cumperi doar din magazin.
Au garantie la fel ca si cele noi noute.

Bula
| Bula a răspuns:

Produsele resigilate sunt cele care au ceva mici zgaraieturi, dar sunt perfect functionale, cu garantie identica cu cele sigilate.
Daca doresti sa ai diferenta mai mare de pret, merita chiar sa-ti iei un telefon de mana a 2-a, care este inca in garantie, dar are pretul din start mult mai mic decat cele resigilate.

| ElSueno a răspuns (pentru Bula):

N-as recomanda second hand, telefoanele din ziua de azi, mai ales cele de la Samsung sunt facute sa reziste maxim 2 ani.

| SkenWell explică (pentru ElSueno):

Eu am auzit destul de multi care au telefoane de 4 si inca mai merg dar stau prost cu bateria. Oricum ai dreptate ca telefoanele care sunt facute acum nu mai sunt rezistente deoarece tot se face mai subtiri cu ecran mare scump mai ales amoledul.

| ElSueno a răspuns (pentru SkenWell):

Depinde de telefon, iphone-urile mai merita cumparate second hand. Stiu persoane care inca folosesc Iphone 5s si merg de parca ar fi noi.

| Bula a răspuns (pentru ElSueno):

Am telefon Sony Ericson, de cca. 10 ani, merge perfect, bateria (originala) tine 2 zile cu o ora de incarcare. happy
Pentru internet folosesc PC, iar pentru foto si filmare folosesc camere dedicate.

Aaaa... am uitat sa spun: nici unul n-am cumparat de nou, toate laolalta m-au costat mai putin de cat un telefon "destept" de clasa medie.

| SkenWell explică (pentru ElSueno):

Eu am auzit ca Iphone-urile stau prost cu bateria.

| ElSueno a răspuns (pentru Bula):

Da, dar probabil e telefon cu butoane al tau, astea sunt cele mai rezistente. Eu unul nu m-as putea descurca fara un smartphone, trebuie sa ma uit cand vine tramvaiul, autobuzul, trebuie sa folosesc google maps-ul ca sa gasesc diferite locatii si tot asa.

Tehnologia e ca si medicina, in fiecare zi se vine cu ceva nou si trebuie sa ne conformam si noi cu ea happy

| Bula a răspuns (pentru ElSueno):

Va compatimesc pe toti astia, dependenti...
In curand veti avea nevoie de smartphone si pentru facut copii, macar in loc de lumanare big grin

| SkenWell explică (pentru Bula):

Mai sunt si cazuri speciale...

| Bogdan70001 a răspuns:

Eu nu prea as recomanda.Adica ori iti iei tel nou ori nu.Astea resigilitate 100% au urme de uzura si diferenta de pret este destul de mica.Adica poate gasesti acel tel SH la fel ca aspect, dar mai ieftin