| asasinul32 a întrebat:

Se poate folosi cartela unui telefon cu abonament pe un telefon fara abonament?
Vreau sa aflu asta deoarece o ruda doreste sa-si cumpere un telefon cu abonament si vrea sa-mi dea mie telefonul respectiv si sa-i ramana lui cartela cu minutelele.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca telefonul este blocat in retea poti folosi o cartela de la aceeasi retea. Daca nu este blocat poti folosi orice cartela.

| asasinul32 explică (pentru Salontanul):

Merci!

| Salontanul a răspuns (pentru asasinul32):

Multumesc si eu!

6 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Normal ca se poate.

| jonelx6 a răspuns:

Numai cartelele pot fi cu abonament sau fara, telefoanele raman aceleasi indiferent. Dar daca iei de exemplu un telefon pe abonament de la Orange, poti baga in el si cartela de abonament si prepay, insa nu poti baga una de Vodafone sau telekom(decat daca deblochezi
T

| Ionutz_Achirei_1987 a răspuns:

Se poate, dar depinde majoritatea is codate, exempli: daca face abonament LA Orange poti folosi telefonul pe Orange fara probleme, sau il poti decoda contra cost dar pierzi garantia

| Alessandro123 a răspuns:

Da si eu am abonament pe un telefon de pe eMAG