| anonim_4396 a întrebat:

Ştie cineva cum se face hard reset la Allview A5 Quad? Fundă şi vot!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Intri în Setări > Copie de rezervă şi reiniţializare > Reiniţializare completă a datelor > Resetaţi telefonul ( revenire la setări de fabrică ).

Toate cele bune.

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

4 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Ba din setari,la reset factory,ba din bios, stingi telefonul si-l pornesti apasand power button + volum up\down, tii apasat cateva secunde pana apare sa alegi ceva pe ecran, misti cu volumul si alegi ceva cu reset factory\hard reset, astepti cateva minute si gata.

| kteichd a răspuns:

Salut!
Incerca sa il restartezi, scotandui bateria, o pui la loc si tii apasat pe butonul power si pe volum - sau +, incerci pana iti apara androidul pe ecran sau direct restartare, ii dai la factory reset si ii dai acolo unde scrie yes, dupa ii dai reboot si gata aste e tot.
Sper ca acest raspuns sa te ajute.