| EmyD2001 a întrebat:

Tatal meu si-a cumparat un iPhone 6 (fake).
Si-a bagat cartela telekom in el si a incercat sa intre pe internet. Nu ii merge. I da ceva eroare. Nu cea cu page unavalible de la android. Apare un chenar negru. Ma rog. Am incercat sa fac setarile internetului exact cum sunt pe site-ul telekom. Nu apare buton de salvat sau asa ceva. Ori dau pe buttonul home ori dau back dar nu se salveaza setarile facute.
Cum fac sa salvez setarile daca nu este vreun buton si daca ies nu se salveaza?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E fake. Te asteptai sa si mearga?

| untu a răspuns (pentru suntserios):

Vrei sa spui ca e de mana a doua, de proasta calitate?

| suntserios a răspuns (pentru untu):

Tu ai citit macar intrebare?
Primul rand din intrebare l-ai citit?

"Tatal meu si-a cumparat un iPhone 6 (fake)." => vezi FAKE FAKE

| untu a răspuns:

Nu o sa faci nimic pentru ca telefonul este codificat (apartine uneia firme de care v-ati abonat) De exemplu: Daca ti-ai luat un IPHONE de la magazin Orange si bagi cartela TELEKOM, nu merge asa internetul! Trebuie contactat furnizorul de servicii de la ORANGEsau de la GERMANOS!

| suntserios a răspuns (pentru untu):

In primul rand Germanos nu e furnizor de servicii, in al doilea rand ce operator crezi ca vinde fakeuri? Raspunzi si tu sa fie acolo ca habar nu ai ce zici.

| notefree a răspuns:

Pai este un fake care nu suporta rețele mobile de internet

| TheWomanCat a răspuns:

Daca telefonul este de la o firma la care te-ai abonat ex Vodafone si bagi cartela Telekom nu merge deoarece trebuie sa te duci sa ti-l deblocheze pe reteaua respectiva.

| Silent3025 a răspuns:

Telefonul tau fiind fake de fapt nu e nici o marca de telefon, nu e nici iPhone 6, nu e nici Samsung GALAXY S3 Neo etc. Si atunci pentru ce marca de telefon vrei sa faci setarile? spune-ne marca si modelul si noi te ajutam.

| popecu a răspuns:

IPhone-ul e fake asa se intampla cu ele. nu poti sa-i faci nimic