| BobBobby a întrebat:

.; 3 Vreau să-mi cumpăr şi eu un nou telefon şi nu sunt decis intre : Samsung G. S6 vs iPhone 6. Nu sunt genul care se joacă jocuri, eu folosesc telefonul doar pentru a socializa ( Facebook, whatsapp, Skype, viber, kik ) pentru a face poze şi pentru a asculta muzică ( folosesc Tidal ). Doar aceste lucruri le fac pe telefon, iar înainte am avut un S4 şi eram disperat că avea aşa mult lag, şi se mai şi bloca.şi când umblam printre aplicaţii se mai bloca şi era enervat, etc. Ei bine, mi-am luat un iphone 4S acum 3 ani şi am fost FOARTE FOARTE FOARTE mulţumit de el. Nu mă aşteptam, e o diferenţă imensă intre cele două. Mai ales la cameră şi cum se mişcă, indiferent de ce spun ceilalţi in legătură cu iPhone-ul, sincer se inşală, e o DIFERENŢĂ URIAŞĂ. Ei bine, poate până acum, pentru că am văzut că Samsung g. s6 e un super telefon. Se mişcă super. Doar că. Poate în timp..Nu va mai fi la fel. şi se va "uza" şi..Nu va mai avea capacitatea de a fi aşa smooooothhhh. Aşa că mă gândeam la iPhone 6, dar şi aici am o problemă..fiecare update al iOS-ului il pot face să se mişte mai incet, ca de exemplu, iphone-ul meu 4s se mişcă smooth, dar nu ca inainte, mai are momentele lui de blocare sau de lag. Iar eu vreau un telefon care să mă ţină maxim 5 ani. x_X Şi chiar nu ştiu acum.Vă rog să-mi lăsaţi absolut toate părerile voastre. happy

Răspuns Câştigător
| KiLlErU21414346 a răspuns:

Eu pentru interfata, poze, socializare ti-as recomanda Samsung s6 din punctul meu de vedere ambele sunt foarte bune dar daca il vrei numai pentru socializare iti recomand iphone 6 sau plus depinde de preferintele tale eu detin 6 plus deoarece iphonurile sunt mai elegante plus ca au obiectivul camerei din safir si nu se zgarie si in plus camera e mai buna pe iphone din punctul meu de vedere. funda plzz?

| BobBobby explică (pentru KiLlErU21414346):

Merci, crezi ca iPhone-ul 6 mă va ține cel mult 5 ani? Și crezi ca ar fi bine sa-l las la iOS 8? Sau sa-l upgradez incontinoare?

| KiLlErU21414346 a răspuns (pentru BobBobby):

De tinut te tine 5 ani dac ail ingrijesti nu il scapi il ti cu folie husa dar eu nu prea fac upgrade la ios eu prefer sa le las cel oriiiginal si iti recomand si tie la fel big grin

| BobBobby explică (pentru KiLlErU21414346):

Okay, merci :3

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S6 (128GB) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!