| BrielNar a întrebat:

Allview X2 Soul Mini vs Xiaomi Mi-4, ce părere aveți? Care ar fi mai bun? Doresc să achiziționez unul și nu sunt prea decis.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Xiaomi Mi 4 ( modelul cu 64 GB memorie internă ) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone1=6782&idPhone2=6518

Toate cele bune!

| BrielNar explică (pentru bursuc001):

Chiar un mi4c doresc să-mi iau. Și am rămas cu ideea la el. Nu cred că mai stau mult pe gânduri. Mulțumesc.

| bursuc001 a răspuns (pentru BrielNar):

Cu plăcere happy

O seară frumoasă!

6 răspunsuri:
| notefree a răspuns:

Nici unul Allview x2 soul pro pentru acel design si putere
O problema ar fi lipsa de nfc si port infraroșu care xiaomi le are

| Selaru_Rarees_1996 a răspuns:

X2 soul mini! Il am si sunt multumit de elwinking

| Popa_Alex_1997_SCA7 a răspuns:

Bună! După părerea mea, un telefon Xiaomi Mi-4 ar fi bun pentru că are o rezoluție la camera foarte bună (13 MP), iar frecvența procesorului este mare (2, 5 Ghz), mai ales durata în regim de așteptate a telefonului (280 de ore) și spațiul pe care îl deține (3 GB RAM și spațiu intern de 16 GB), față de Allview X2 Soul Mini, care este de două ori mai slab decât Xiaomi (Allview are frecvența procesorului mai slabă, rezoluția camerei mai mica (8 MP), RAM-i mai puțini și regimul de așteptare de 205 ore). Deci după părerea mea, cred că Xiaomi Mi-4 ar fi mai bun.

| BrielNar explică (pentru Popa_Alex_1997_SCA7):

Nu am vrut să zic MINI, mă refeream la Allview x2 soul normal, acum că știi chestia asta, crezi că ar merita mai mult cel de la Allview?