| anonim_4396 a întrebat:

am 2 saptamani mi-am cumparat de la rds un Allview p5 life acum 1 saptamana mi s-a stins telefonul chiar daca aveam 34% si cand l-am bacat la incarcat imi arata ca are 1% si azi m-a sunat un prieten si dupa ce am vb cu el dupa nici 5 minute am vb sa sun pe altcineva si am vazut ca telefonul este stins si nu mai vrea sa se aprinda nici dupa ce l-am bagat la incarcarcat si aveam bateri peste 60% ce poata sa aiba telefonul

Răspuns Câştigător
| Ella_Maya_1984 a răspuns:

Ori are o problema la setari.(este o setare la care telefonul ti se stinge automa la fiecare 10-20 min) ori atunci cand il incarci te si joci? stai pe el.Atunci cand este la incarcat nu este bine sa stai pe el deoarece se strica bateria. Daca nu este vorba nici de stat pe el cand se incarca trebuie sa te duci inapoi cu el de unde l-ai luat pentru al schimba.