| Alin5644466 a întrebat:

Salut TPU, am cumparat de pe flip un s21 ultra, arata bine, doar ca se vede ca un burn ora imprimata si sigla de la baterie si procentajul cand pun o imagine deschisa la culoare, nu se vede aproape deloc si as dori sa stiu daca se poate duce ecranul, atat

Răspuns Câştigător
| SuNaM a răspuns:

Da. Îl dai retur pentru că ei te asigura că primești un telefon perfect funcțional și tu nu ai primit unul așa. Îl schimbi prin retur. Ecranul se poate duce daca deja are un defect fizic de genul burn-in.

| Alin5644466 explică (pentru SuNaM):

Nu se vede rau, se vede spre deloc burn. O sa ii dau retur

17 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Inca o data ni se demonstreaza ca flip cat si altii care vand telefoane si la preturi mai mari ca ale pietii (pe motiv ca ei le verifica temeinic in 100 de puncte si teste ) happy vand de fapt lucruri cu defecte!
sunt samsari de electronice, atat tot!

| Alin5644466 explică (pentru Simpatic):

El de functionat functioneaza bine si arata bine, doar ca are burn unde arata ceasul si bateria, depinde si cine a avut telefonul inainte sa il dea pe flip, am mai luat 2 iphone cu 2 si 4 milioane ca erau la reducere si sunt in stare perfecta si au bateria 100%, ar fi bine sa le verifice mai bine Samsung-urile ca sa vada daca au burn

| Simpatic a răspuns (pentru Alin5644466):

E bine de stiut, ce mi-ai zis!

sunt curios daca faci retur, si chiar trebuie acum, daca iti vor da un telefon perfect de aceasta data!

| Alin5644466 explică (pentru Simpatic):

Am o problema, inca nu s-a procesat comanda, inca arata pe flip in curs de livrare si am primit-o azi comanda, si cand dau la retur, nu ma lasa sa dau retur si spun ca e 30 de zile valabil retur

| Simpatic a răspuns (pentru Alin5644466):

Ok, poate este o eroare "software" pe platforma lor
recomand maine la prima ora sa iei legatura cu ei fie prin formularul de contact fie prin CHAT, este mai rapid prin chat, recomand astfel!

| SuNaM a răspuns (pentru Simpatic):

Eu mi-am luat la un moment dat un telefon de la ei și a fost ok. Dar da, flipping in engleza fix asta însemna. Sa cumperi ceva ieftin și să îl dai mai scump. Samsareala.

| Simpatic a răspuns (pentru SuNaM):

Ma bucur tinere!
deci iata nu sunt totdeauna escroci mai sunt si dati cand sunt oameni seriosi
pai oricum inteleg si faptul ca domeniul vanzarilor sh este cu doua taisuri, nu poti vinde doar lucruri bune, caci multe de noi pot avea defecte de fabricatie!
este ca si in domeniul auto, cand ii aud pe aia ca masina sh TIPLA, la 300k km, poate unele foarte bine intretinute si cu investitie sunt si asa, dar sa zici ca orice masina uzata este tipla ca ai schimbat tu 3 filtre si uleiul 1 data pe an, asta nu o face tipla dupa 300k km, ca nu ai schimbat niste piese consumabile si de uzura importante, de aceea nu are cum sa fie tiplawinking
am divagat

| SuNaM a răspuns (pentru Simpatic):

Da. Vechea poveste. Mașina țiplă la 300k km cu 1000 de euro.)))

| Simpatic a răspuns (pentru SuNaM):

Da,dar nu numai la 1000 happy sunt unele si ceva mai scumpe
ma asteptam prin vechea poveste sa o spui pe aia, cliseul samsarilor " a condus-o batranica pana la piata, nu bate, nu trancane" mai stau si ma gandesc analfabetii acestia functionali chiar cred ca lumea este atat de proasta? happy

| SuNaM a răspuns (pentru Simpatic):

Asta si cu aia cu profesorul universitar,, care o tinea de a-2-a masina si nu avea timp oricum sa se plimbe cu ea''. Dar iti dai seama ca le-a mers vrajeala asta din moment ce inca o folosesc..Au fost oameni prosti care i-au crezut. Vorba aia, prost e cine da, nu cine cere.

| Simpatic a răspuns (pentru SuNaM):

Da,ai dreptate! sa nu subestimam naivitatea omului la modul general!

| Alin5644466 explică (pentru Simpatic):

O sa incerc sa iau legătura cu ei

| Alin5644466 explică (pentru Simpatic):

Depinde si de cel care a folosit telefonul, ca daca l-a avut vreunul care dadea cu el de pamant si il forta incontinuu

| Simpatic a răspuns (pentru Alin5644466):

Da,este cel mai indicat

| literallythesamebruh a răspuns:

Acel burn se poate îndepărta și cu ajutorul unor videoclipuri speciale ce constau într-un shift al pixelilor astfel încât display-ul să-și corecteze imaginea și burn-in-ul să dispară. Totuși, foarte nasol că l-ai primit așa de pe Flip, iar când vrei să vinzi un telefon la ei spun că nu primesc telefoane cu burn-in sub nici o formă. laughing