| 1BlueBerry2 a întrebat:

Salut TPU, am cumparat un iphone 14 acum 5 luni de zile, nu a avut nici o problema pana acum o saptamana, a inceput sa se incalzeasca foarte rau doar vorbind prin mesaje sau pe apel, daca stau pe apel video telefonul se incige foarte rau! Viata bateriei a stat 100% timp de 5 luni, iar de cateva zile tot scade din viata, am 97% fiecare % scazand intr-o zi. Am asigurare la telefon timp de 2 ani, daca ma duc la Altex, deoarece de acolo l-am cumparart, mi-l fac? Mai am si pe ecran un micro scratch dar nu asta conteaza, eu am problema cu bateria si incalzitul.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce pretentii ai de la niste telefoane facute in China? Sunt proaste si costă o căruță de bani.

| 1BlueBerry2 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu vreau sa stiu daca mi l baga in service si l repara

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru 1BlueBerry2):

Daca e in garantie reparatia va fi gratuita, daca numai este in garantie, reparatia va costa bani.

| fuckingbalkan a răspuns:

Pai asa sunt telefoanele astea noi... Cica le "modernizeaza" dar le fac din ce in ce mai proaste. Eu iti recomand sa iti vinzi telefonul si sa iti iei un iPhone 11, Samsung S21 FE sau Samsung A54, sunt foarte bune