| Popa_Dica_1995 a întrebat:

Am instalat pe un Samsung galaxy ace s5830 un ROM de galaxy SIII prin ClockWorldMod Recovery si cand am dat Reebot s-a stins telefonul si de atunci nu se mai aprinde. Inainte de a instalat acest rom, am avut cyanogenmod 10.1. Ma intreb daca as putea sa ii dau un restore la android, sau e ars. Daca stie cineva si ma poate ajuta astept raspunsuri.

4 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Deci esti incredibil prietene. cum sa instalezi un ROM de S3 pe un Ace S5830? du-te pe site-ul asta (trebuie sa fii inregistrat) si cauta versiunea de ROM pentru telefonul tau, descarca programuil odin http://www.android.gs/download-odin-3-07/ si incarca ROM-ul cu el la telefon prin modalitate "Download Firmware" (apesi butonul Home + Vol "-" + butonul de aprindere). gasesti aici un tutorial http://forums.androidcentral.com/......-odin.html
PS: acum instaleaza ROM-ul original si dupa mai vezi tu.

| Popa_Dica_1995 explică (pentru al3xander):

Al3xander. am specificat ca telefonul nu se mai aprinde..nici cand il bag la incarcat bateria nu imi mai apare ca se incarca..nici nimic. si rom-ul de S3 l-am instalat din greseala, am crezut ca e varianta de cyanogenmod mai noua.

| al3xander a răspuns:

Numai stiu prietene. daca nu poti intra nici in "Download Mode" e grav :-|

| Popa_Dica_1995 explică:

Al3xander. deci..am specificat. TELEFONUL NU SE MAI APRINDE! deci nu pot sa intru in modul download sau in CWM Recovery. si nici pe PC NU IL RECUNOASTE!