| morfina13 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor. As dori sa root-ez un dispozitiv android (galaxy y),dar nu reusesc. Daca incerc sa il root-ez prin intermediul PC-ului cu aplicatia "Unlock Root" primesc eroarea : Fail to get shell root. Daca incerc sa il root-ez cu ajutorul update-ului si prin recovery, totul e bine si ok,termin root-area,dar la final,telefonul nu este root-at. (nu imi apare iconita "superuser" si nu am privilegiile pe care le ai in mod normal dupa ce root-ezi un telefon). Am nevoie de un specialist sau cineva care a mai facut asta. Am facut o multime de tutoriale de pe internet si le-am facut corect, nu e vina mea. Va rog sa ma ajutati!

1 răspuns:
| RoFilmeOnline a răspuns:

Uite un link cu toti pasii pentru a face root la galaxy y http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1325453 sper sa te ajute