| alexgalatzi a întrebat:

Salut,TPU! Am o dilema...Sa imi cumpar tableta sau telefon? Telefonul daca l-as fi luat ar fi pentru aplicatii si jocuri mai mult.(Samsung Galaxy S2 Plus), dar m-am gandit si la optiuea in care imi pot lua un Ipad Mini.Ce alegeti?

2 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Eu zic să-ți iei Samsung Galaxy Tab (1, 2 sau 3, dar cu ecran mare). Dacă ai deja un telefon mai bine îți iei o tabletă.
De ce nu Apple : vei avea aplicații gratuite limitate. Oricum doar o parte din aplicații sunt gratuite, dar de pe AppStore poți descărca maxim 50 de aplicații din cele gratuite (nu e 50, am dat un exemplu), apoi toate vor fi cu plată.
Dacă nu ai un smartphone, atunci ia-ți un S2 fiindcă e bun și încape în buzunar.

| mdaria a răspuns:

Eu as alege o tableta, e altceva. La telefon poti sa te limitezi la ceva simplu.