| AlexToma a întrebat:

Am o intrebare la care nu am gasit raspuns de ceva timp. Ziua mea vine intr-o luna si parintii mi-au spus sa aleg un telefon dintre iPhone 5C si Motorola Moto X (generatia a doua). Vreau sa imi spuneti ce ar merita mai mult, dar sa tineti cont de cum se misca, rezistente etc. Nu vreau raspunsuri gen: Nu-ti lua iphone pentru ca ramai cu butoanele in mana. Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Motorola Moto X (2nd Gen), deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......x5bto9.php

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

M-am uitat pe o configuratie hardware a Motorola Moto X, lansat in 2014 si cred ca este mai mult decat OK. Dispozitevele Apple, indiferent de care vorbim, au pretul mare datorita renumelui, dar cred ca au cam ramas in urma fata de dispozitivele android.

| Pool77 a răspuns:

Apple toata ziua.

| LauR57 a răspuns:

Recomand iPhone 5S nu C, daca vrei ceva ca si aspect, varianta cu negru si gri pe spate. iPhonul nu este numai ca si aspect, are si cel mai bun soft.