| alin_9439 a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care se pricep la poza sau care un Nokia Lumia 625. Azi am primit o poza pe care vreau sa o pun pe ecranul de blocare, totusi poza e prea mare si trebuie taiata, stie cineva cum pot pune poza sa fara sa o tai? Sau daca folosesc un program pentru a converti poza pe ce rezolutie sa pun?

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu poti sa o pui fara sa o tai. Nokia are posibilitatea asta-selectezi ce portiune vrei din ea. Daca vrei sa stii ce rezolutie iti trebuie, pune o poza oarecare (de preferabil una de a lui), fa un print screen (screen shot), conecteaza telefonul la PC, descarca poza ( o gasesti in folderul "screenshot") si click dreapta pe ea si o sa-ti spuna ce dimensiuni are poza. La acea dimensiune (rezolutie) la transsformi poe toate. Asa o sa-ti intre bine pe tot ecranul.

| horia2012 a răspuns:

Daca nu poti face screen shot din ecranul de start, deschide o fotografie oarecare din fotografiile lui de screen) si fa screen shot.