| SoKaRdE a întrebat:

Am o intrebare, sa va povestesc:
Aseara, telefonul meu Allview A4You nu mai functiona bine, am decis sa ii dau "Revenire la setarile din fabrica". Toate bune, Androidul sterge toate datele, cand e la configurare imi cere o retea Wi-Fi, eu am router, dar nu gaseste reteaua imi scrie acolo "Se conecteaza Wi-Fi". L-am configurat fara net, neavand. Si cand intru in setari, sub Wi-Fi apare BlueTooth. apare ceva gen:
Wi-Fi Inactiv >- Aici apare mai inchis.
Bluetooth Inactiv >- Aici apare normal.
Ce i-as putea face? Dau fundita.

1 răspuns:
| SmokeDeejay a răspuns:

Opreste telefonul si da-i Hard Reset.
Cand este telefonul oprit il pornesti cu Buton Power+Volum Up si dai Reset Factory/Wipe reset apoi dupa ce se termina dai reboot.