| SoKaRdE a întrebat:

Am o intrebare, sa va povestesc:

Aseara, telefonul meu Allview A4You nu mai functiona bine, am decis sa ii dau "Revenire la setarile din fabrica". Toate bune, Androidul sterge toate datele, cand e la configurare imi cere o retea Wi-Fi, eu am router, dar nu gaseste reteaua imi scrie acolo "Se conecteaza Wi-Fi". L-am configurat fara net, neavand. Si cand intru in setari, sub Wi-Fi apare BlueTooth. apare ceva gen:

Wi-Fi Inactiv >- Aici apare mai inchis.

Bluetooth Inactiv >- Aici apare normal.

Ce i-as putea face? Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Să te conectezi la wifi folosind comutatorul ăla din meniu cu care pornești și oprești rețelele wifi. Apoi dacă router-ul emite semnal wifi ar trebui ca în urma scanării să-ti gasească rețeaua wifi.
Sau daca ai net pe mobil activează de la setări/rata de utilizare a datelor din tabul cu numele rețelei tale(ex:RO VODAFONE RO) activezi datele mobile din comutator.
Apoi la conturi.Te conectezi cu contul tău google pe telefon, asta ca să ai acces la google play și Google Now.Succes