| george2431 a întrebat:

Am o intrebare simpla. Mi-am cumparat vineri un iPhone 7. Telefonul merge perfect, toate bune, totul se aude foarte bine si tare dar mai putin sunetul care se produce atunci cand apas pe taste ca sa scriu laughing
Cum pot sa dau sunetul acela mai tare? E singurul care se aude incet si nu inteleg de ce, in setari nu am gasit ceva special pentru asta

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu poti schimba volumul sunetului de semnalizare (apasarea tastelor).
Este doar sa-l auzi daca a facut contact (cand e liniste), nu si sa deranjeze pe cei din jur cand scrii.

| george2431 explică (pentru Bula):

Stiu, intrebam doar pentru ca am prieteni la care se aude destul de tare si credeam ca se poate regla

| Bula a răspuns (pentru george2431):

Poti incerca sa dai mai tare din volumul general (butonele laterale), poate va functiona, dar toate sunetele vor fi mai tari in acel caz.

| george2431 explică (pentru Bula):

Am incercat dar nu a mers, tot incet se auzea si cu totul la maxim

| Bula a răspuns (pentru george2431):

Deci, e clar: volumul pentru semnalizari este fix, asa cum am spus si inainte.

Depinde si de pozitia difuzorului si husa, daca la prietenii tai s-a auzit mai tare.

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Setări si la Profil. Acolo ai toate volumele pentru orice profil, funda?

| george2431 explică (pentru CatalinLaurentiu02):

Poti sa spui mai exact unde? Ca nu gasesc nimic legat de Profil

| george2431 explică:

Am reusit sa il dau mai tare dupa ce m-am dus la setari la Muzica si am schimbat egalizatorul