| Marius_Oxanii_1991 a întrebat:

Am o problema cam mare, am un Samsung Galaxy s4 mini I9192(duos sim), si acest telefon a fost scapat in apa, dupa care l-am scos, l-am uscat asa cum se cere si cind il aprind, telefonul se aprinde doar pentru 1-2 secunde, adica se aprinde apare logotipul cu denmirea telefonului, si se stinge, si as vrea sa stiu, daca puteti sa-mi ziceti cum sa reprogramez acest telefon! Mersi tuturor!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Lasa-l desfacut si fara baterie, cateva zile. Al meu a repornit dupa 4 zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are cum sa mearga dupa ce l-ai scapat in apa straight face. Du-l la un service.

| LenoreVoldaren a răspuns:

Ești sigur că l-ai uscat complet?
Uite cum ar trebui să faci: scoate-i bateria și așează atât telefonul cât și bateria într-un bol cu orez. Orezul va absorbi toată apa, chiar și pe cea care a pătruns adânc și nu ai observat-o, iar după o zi vezi cum merge. Dacă face la fel, du-l la service. Succes!

| cotinel a răspuns:

Salut nu cred ca ai nevoie sa il resoftezi aca asta vrei sa spui deoarece ar fi fost foarte greu ca softul sa fie avariat in urma scapari in apa.
Ce pot sa iti spun este ca probabil se restarteaza deoarece nu este uscat bine adica un telefon se restarteaza in momentul cand apa conecteaza doua fire... sau altcea ce nu ar trebui sa fie conectate uite urmeaza pasii astia si vezi ce se intampla :
! pune telefonul desfacut complet adica carcasa si bateria intr-un bol cu orez lasa-l acolo minim 3 ore e preferat o zi dupa care incearca sa il bpornesti daca nu merge baga-l la incarcat te rog sa imi spui si mie rezultatul pentru ca mie mi-a mers l-a un Nokia 32-50 si sun curios la daca merge la Samsung

| Tot_Victor_1995 a răspuns:

Nam habar, Cel mai bine te poti duce la un service si acolo poti afla daca nu s-a stricat si ceva in el.