| DragomirMihail2020 a întrebat:

Am o problema cu un telefon Philips s308, dintr-o data s-a inchis nu stiu de ce avea 70% baterie iar cand il deschid ramene logoul blocat si nu se intampla absolut nimic.
Cum pot rezolva aceasta problema cand il deschid ramane blocat si nu se intampla nimica, cand il bag la incarcat arata bateria ca se incarca numai ca are putin baterie.

Răspuns Câştigător
| NicoPitic a răspuns:

Servis

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu una dintre metodele explicate la linkul :
http://www.hardreset.info/devices/philips/philips-s308/

Eventual, vezi şi metodele de la linkul :
http://androidflagship.com/3217-fix-damaged-bricked-android-device

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Dacă NU reuşeşti să rezolvi "problema", atunci trebuie să mergi cu telefonul la un Service ( pentru resoftare ).

Toate cele bune!

| MitzaaRulzz a răspuns:

Da, cred ca e softul blocat... Se rezolva daca il trimiti la garantiewinking

| NicoPitic a răspuns:

Dul la derviș.