| oana4088 a întrebat:

happy Am primit o cartela gratis de la Orange, acum cateva zile, si vreau sa stiu ce beneficii are, cum sa aflu in ce stare e cartela mea (eu sunt pe Telekom dar vreau sa trec pe Orange. Stiu ca la Telekom afli prin 1234, dar la Orange?) Si care sunt tarifele lor pentru roaming? Multumesc anticipat :* Funda! big grin

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Poti afla resursele incluse/creditul disponibil, prin apel la Serviciul Cronos la numerele 333 sau *133#. De asemenea tarifele in Roaming sunt disponibile aici https://www.orange.ro/roaming/.

O zi buna,
Orange Helper

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei cartelele gratis sunt goale, cu cativa centi in ea. Poti baga cartela intr-un telefon Orange sau un telefon decodat si formezi 333 *133# pentru a afla cat credit este in cartela si *100# pentru a intra sa vezi optiuni, setari etc, ceea ce faceai pe Telekom. Pentru a afla numarul cartelei formeaza 222 si suni. De obiceiaceste cartele vin neincarcateTrebuie sa suni la 222, afli numarul tau si apoi incarci. Dupa ce ai incarcat cartela, faci un apel pentru a o activa.Dar cred ca sunand prima data la 222 ca sa iti afli numarul, cartela se va activa.