| Mihayy96 a întrebat:

Am si eu o problema...am un Samsung s advance cu jellybean 4.1.2 si de la un timp a inceput sa se miste mai greu cand deschid unele aplicatii...Stie careva ce pot sa-i fac?

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Este posibil ca sa ai mai multe aplicatii deschise. Ca sa le poti vedea, tine mai mult apasata tasta Meniu(ce-a din centru), si apoi inchide acele aplicatii tragand de ele spre dreapta sau spre stanga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Per total pașii standard sunt eliminarea programelor ce nu-ți mai sunt necesare din memorie (închiderea lor din task manager sau/și dezinstalarea lor).

La nivel de optimizare de cod (implică ceva cunoștințe) - poți căuta pe net ce înseamnă "odex android" și "zipalign", acestea va permite aplicațiilor să pornească mai repede.

| Mihayy96 explică (pentru anonim_4396):

Nu tin multe aplicatii in telefon pentru ca nu prea ma pasioneaza chestia asta, aplicatiile sunt inchise, istoricul tot, dar degeaba, ar fi buna o resetare din fabrica(din recovery mode)?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihayy96):

O resetare te aduce în stadiul inițial, este o încercare dar nu va aduce o performanță de invidiat (având în vedere situația descrisă de tine). Singurele optimizări le-am notat în comentariul anterior.

| bumtzbumtz a răspuns:

S-ar putea sa ai multe aplicatii deschise.