| Yonut983 a întrebat:

Salut TPU
Am si eu un Huawei p8 lite si nu stiu ce inseamna aplicatii protejate.
Poate sa imi spuna cineva ce inseamna si la ce ajuta si cum fac sa opresc aplicatiile care mi se deschid automat in fundal fara sa mi se redeschida din nou?

Răspuns Câştigător
| AndreeaAlinaMariaIoana a răspuns:

Am si eu acelasi telefon, intri la aplicatii protejate si dezactivezi toate aplicatiile (asta la va impiedica pe aplicatii sa ramana active dupa ce vei inchide telefonul)
Daca vrei poti intra la ''optiuni dezvlotator'' apoi la ''limita procese fundal'' si selectezi ''cel mult 4 procese'' astfel nu vei suprasolicita telefonul

| Yonut983 explică (pentru AndreeaAlinaMariaIoana):

Daca tin apasat vreo 2-3 secunde pe patratul acela din bara de jos imi apare ca "doar 1 aplicatie in executie"....care este aplicatia aia?
si uneori mi se deschid aplicatii ca de exemplu facebook-ul automat

| AndreeaAlinaMariaIoana a răspuns (pentru Yonut983):

Asa imi apare si mie, nu stiu de ce...la facebook, sa nu se mai deschida singur, trebuie sa intri la setari apoi manager notificari si intri la aplicatia facebook unde debifezi ''se permit notificari''