| iPhone32523523 a întrebat:

Am spart telefonul ( Allview Viper i) cu cateva zile in urma. Nu s-a spart decat sticla si nici touch-ul nu merge. Nu am spart display-ul ( nu prezinta lichid in telefon). Cat ar costa daca l-as duce la un service?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Un Display Cu TouchScreen original te costă în jur de 300 lei, vezi linkul :
http://www.shopmania.ro/componente-gsm/q-display-allview-v1-viper

Iar manopera te costă în jur de 50-100 lei...
Deci, per total, te costă cam 350-400 lei :(

Toate cele bune!

| AlexElektro1987 a răspuns:

Touchscreen-ul sau sticla ( cum vrei să îi zici, este tot același lucru ) este acela pe care pui tu degetul și acela s-a spart, iar dacă nu funcționează nimic pe el, ori s-a desprins sticla, ori s-a stricat display-ul ( în afară de touchscreen ). Oricum, o să te coste cel puțin 3 milioane

| iPhone32523523 explică (pentru AlexElektro1987):

Doar touchscreen-ul s-a spart. Display-ul nu are nimic.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Daca inca se vede ceva pe ecran, asta nu inseamna ca nu este stricat Display-ul, poate din cauza la soc sa se fi blocat ecranul si sa se fi stricat vreo poesa in el sau vreo piesa care face legatura la Display. Sau, cum am mai zis, sa se fi desprins sticla de Display

| toleagiulia a răspuns:

Clar displeiul este spart si mie mi s-a intamplat si nu trebuie sa curga neaparat niciun lichid ca sa fie displeiul de vina.Te costa cam 2 mil