| DoBrOOO2001 a întrebat:

am un a5 2017 si am vazut ca azi l-am testat la apa de mai multe ori iar o data l-am bagat in apa putin cam rece si dupa l-am bagat in casa la caldura si acum cand telefonul nu este cald, adica camera pardon, se abureste pe interior si nu se mai vede nimic. Camera de pe fata mai face si ea dar ea isi revine. Cea de spate ramane asa si daca incerc sa dau cu feonul acolo daca te uiti atent se vad stopi mici de apa pe interiorul camerei? Sa ma duc la service sau am cum sa il fac acasa?

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

La service mergi daca ai bani findca garantia e ca si anulata.

| TronHD a răspuns:

Deci,se pare ca a patruns aerul rece in interiorul camerei iar cand ai intrat la caldura a facut condens, rezistenta la apa nu garanteaza ca tu poti sa il tii in apa cat vrei, ei garanteaza ca in caz ca este scapat DIN GRESEALA in apa sa mai poata fi utilizat!
La service s.ar putea sa te taxeze

| DoBrOOO2001 explică (pentru TronHD):

De pe gsm si astea zice ca pot sta pana la 1.5 m aprox 30 de minute. pai si ai idee or putea sa imi faca camera fara sa o schimbe? adica daca este cald sau frig si nu se abureste se vede perfect

| TronHD a răspuns (pentru DoBrOOO2001):

Trebuie schimbata sticla de pe camera si resigilata ca sa nu mai patrunda nimic pe acolo, e un defect din fabrica acesta

| DoBrOOO2001 explică (pentru TronHD):

Am gasit trebuie schimbat adezivul la capac aparent capacul este desfacut in 2 parti si intra aerul pe acolo. se poate schimba doar adezivul la capac? adica capacul nu are nici o problema

| TronHD a răspuns (pentru DoBrOOO2001):

Da