| DaGGerDMG a întrebat:

Am un abonament Vodafone de 10 ani, iar săptămâna viitoare expiră abonamentul. Cei de la Vodafone m-au sunat si mi-au propus sa prelungesc abonamentul în schimbul unui telefon. Ei au zis ca daca vrea un telefon performant trebuie sa mai adaug inca o suma de bani. Eu, fiind nemulțumit de telefonul actual, as vrea altul. M-am decis să îmi achiziționez un Samsung Galaxy J5 sau un Vodafone Smart Ultra 6. Ținând cont că am 1200+ puncte de fidelitate, este posibil să mai trebuiască să plătesc până în 200 lei? P.S: j5-ul pe site-ul de la Vodafone este 164 euro ( 730 lei ) si Smart ultra 189 euro ( 845 lei )

6 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Da,se poate sa platiti diferenta, dar depinde de valoarea punctelor de fidelitate!

| TrăieşteClipa a răspuns:

Spune-le ca vrei sa treci la alt operator si ca vrei sa inchizi contractul si vei fi contactat de un alt tip de operator cu mai multe oferte si mai mieros.
Sunt niste sarlatani oricum.

| alexbit90 a răspuns:

Nu stiu ce sa iti spun despre abonament si alte lucruri dar daca te hotarasti sa faci acest pas eu as merge clar pe Vodafone smart ultra 6, il stiu si este super ok...
si mult mai bun ca j5 in specificati;) adica de exemplu la j5 ai un procesor quad core iar la smart ultra 6 ai octa core deci dublu... si la Ram la fel pe ultra ai 2 GB pe Samsung ai 1.5 GB

si rezolutia pe ecran e mai buna pe ultra.

uite aici o comparatie intre aceste telefoane: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7184&idPhone2=7313

| fabyy1998 a răspuns:

10 puncte valoreaza 1euro (daca nu gresesc), ai grije cu telefoanele rebrenduite de iei (asa am patit si eu cu un Orange hiro care dupa 2 ani nu mai citea card de memorie, cand ii bagam cardul nu se mai deschidea)

| Pop_Andra_1993 a răspuns:

Depinde de valoarea punctelor de fidelitate, der eu nu prea recomand chestia asta pentru ca cei de la Vodafone aproape m-o pacalit o data sa prelungesc, dar eu ti-as recomanda schimbarea pentru ca sunt o gramada de alte locuri in care poti si sa platesti mai putin, si sunt si telefoane ieftine. De ex. eu is acum la Digi pentru ca am o gramada de servicii de la ei, asa ca in loc sa platesc 10 euro platesc numa' 3 si plus ca nu au oferte chiar asa rele. Nu stiu daca te-am ajutat cu ceva, dar speri sa te descurcihappy. Funda?

| DaGGerDMG explică:

100 puncte de fidelitate - 1 euro