| xGamerZ212 a întrebat:

am un Huawei p8 lite.Are ceva daca il incarc cu incarcator de Samsung j3?

Răspuns Câştigător
| Strepix a răspuns:

Da, normal, o sa ti se umfle bateria sau se va strica si nu va mai tine atat de mult, ramai pe 1A!

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce este prostia asta de raspuns?

| gelu1970 a răspuns:

Nu are absolut nimic.

| Sarcopt a răspuns:

NU

| Strepix a răspuns:

Salut! Problema cu incarcatul telefonului cu un alt alimentator intervine in momentul in care amperajul este mult mai mare fata de cel original. In cazul tau, incarcatorul de P8 are 1A, iar cel de j3 tot 1A, poti incarca linistit.

| xGamerZ212 explică (pentru Strepix):

Daca trec la 2A e ceva rau?

| Strepix a răspuns (pentru xGamerZ212):

Da, normal, o sa ti se umfle bateria sau se va strica si nu va mai tine atat de mult, ramai pe 1A!

Răspuns utilizator avertizat
| GabiC1337 a răspuns:

Na-re nimic, poti sa il incarci si la laptop sau la pc

| micaanonima a răspuns:

Nu are nimic, mama are p9 lite și îl încarcă cu încărcătorul meu de la j3 2016