| costin007 a întrebat:

am un Samsung s3 mini si as dori sa iau o baterie mai mare se poate am găsit de 3000mAh si el are 1500mAh pot pune 3000 în loc de 1500?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu daca bateria nu are dimensiunile si pozitia lamelelor la fel ca a ta. Altfel, eu am pus o baterie mai mare la un telefon mai vechi. Bateria noua era cu un milimetru mai graosa. A mers capacul dar cam fortat. L-am folosit asa.

| anonimg a răspuns:

Acesta este un "back cover"; adica un fel de capac din spate al telefonului la care se ataseaza bateria din link, si care ii va da curent bateriei originale din telefon. Deci telefonul se mari in volum si greutate:
http://www.e-acumulatori.ro/......190bl.html

Sau asta: http://www.batteryupgrade.ro/......rowser.php

| tehno125482 a răspuns:

Nu are destul spatiu!
nu incerca poate iti strici smarphone!

| alexandru2002john a răspuns:

Noroc. nu se poate deoarece nu incape

| costin007 explică (pentru alexandru2002john):

Pai daca scrie 3.8v 3000mAh si are aceeași dimensiune cu cea a telefonului mă interesează dacă telefonul supor un bateriafiind de o capacitate mai mare

| alexandru2002john a răspuns (pentru costin007):

N-are cum sa fie de aceeasi dimensiune

| celdeaici a răspuns:

Daca se potrivesc si are spatiu, da