| xGamerZ212 a întrebat:

Salut tpu.Are ceva daca scot telefonul prea de vreme de la incarcat sau il bag prea repede la 30-40%? Am un Huawei p8 lite si se mai si incalzeste cand ma joc mult e vreo problema?

3 răspunsuri:
| KanameKuran a răspuns:

N-are nimic, de fapt este recomandat pentru acumulatori sa nu ii descarci de tot si sa nu ii incarci la maxim, pentru ca aceste lucruri pot reduce viata lor.

| Koisan69 a răspuns:

Orice telefon se incalzeste la utilizre si la incarcare, mai ales daca il utilizezi in timp ce se incarca. Il poti baga la incarcat cand vrei tu, ideal este sa tii bateria intre 20% si 80% pntru a ii prelungi viata

| Zarpyyzz a răspuns:

Nu este nici o problemă este normal să se încălzească, așa face și al meu și nu are nimic