| anonim_4396 a întrebat:

Azi am fost la sala, lucram la un aparat cand o greutate de 20kg a cazut de la 1-1, 5m fix peste telefon (LG G4) a dat gaura prin husa si a spart jumatate de ecran+indoindul putin sus, telefonul a mai mers 3 min. dupa accident dar apoi s-a stins si asa a ramas! Garantia ar putea acoperi daunele, daca nu cat m-ar costa display-ul+rama?

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Salut!

In caz de soc mecanic, garantia nu acopera daunele.
Avand in vedere ca e un G4, nici nu cred ca merita reparat. Poate sa ajunga toata reparatia la 500-600 de lei.

Tu decizi.

O zi buna!

4 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Pai ce ne intrebi pe noi ca nu stim ce iti zice in garantia aia! Pe certificatul de garantie trebuie sa se specifice in ce caz nu se aplica garantia. Poate ca Roxin are dreptate, poate ca nu citeste pe hartie ca de-aia o ai!

| Roxin a răspuns (pentru dragosbogdan001):

In cazul telefoanelor mobile, nicio garantie nu specifica acoperirea daunelor in caz de contact cu lichid sau soc mecanic. Doar daca ai asigurare poti sa il repari fara costuri aditionale. Am lucrat in domeniu vreo 5 ani, memoria inca imi merge.
Suntem aici sa ajutam oamenii, nu sa ii criticam.

Multumesc!

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru Roxin):

Pai daca zici tu ca "nicio garantie nu acopera daunele in caz de soc mecanic", atunci asa o fi.

| Roxin a răspuns (pentru dragosbogdan001):

Categoric asa e.winking