| M._Viorel_Lujeru_1995 a întrebat:

Azi am instalat Cyanogenmod 11 pe un Allview x1 soul si ruleaza foarte bine dar problema este ca nu imi citeste cartela...Ma puteti ajuta cu aceasta problema? Sau sa imi da-ti un link de unde descarc firmware original al telefonului

1 răspuns:
| codrut72029382135983475394 a răspuns:

E mai greu de facut. Nu trebuia sa il rootezi si sa ii bagi custom-rom daca avea cat de cat un sistem de operare decent. Android 5.0+. Daca l-ai luat de curand, e clar ca o sa iti pierzi garantia pentru ca ai modificat rom-ul original. Am avut si eu o problema asemanatoare, numai ca cu o tableta Galaxy Tab 2 7.0 (cea mai recenta versiune si ultima era Android 4.1.1, era foarte vechi.) Pe mine m-a ajutat xdaforums.com, incearca sa cauti un rom decent acolo. Eu folosesc SlimRom LP, Android 6.0, si nu mai am nicio problema. Succes!