| anonim_4396 a întrebat:

Care e diferenta dintre un smartphone si un iphone?

Răspuns Câştigător
| Andreiciuc a răspuns:

Practic nici una... Iphone este un Smartpohne...smartphone=telefon inteligent, adica are functii ce un telefon fara sistem de operare nu le detine! Funda?

4 răspunsuri:
| Instinkt a răspuns:

Iphone-ul e smarphone ce diferenta ar putea sa fie daca e una si aceeasi....multi dinastia ca tine sunt pe lumea asta...

| PuFaRiNa007 a răspuns:

Pai iphone tot un smartphone este, adica telefoane inteligente, aceste telefoane de obicei au sistem de operare instalat pe ele gen android, symbian si li se pot baga tot felul de softuri pe ele, ele sunt facute mai mult pentru navigat pe internet ca au viteza destul de mare avand tot felul de tehnologii care nu orice telefon le are happy
Sper ca ti-a fost de ajutor raspunsul meu :*

| KashonTzu a răspuns:

Este o difernta dar minora. iPhone e SmartPhone doar ca SmartPhone poate fi fabricat la orive firma, pe'cand iPhone este fabricat doar la fabrica din Franta-Paris

| Suhisuh a răspuns:

Ba este o mare diferenta. Toate iphone-urile sunt smartphone-uri, dar invers nu. Iphone-ul este produs exclusiv de Apple, pe cand smartphonul poate fi produs de orice firma din domeniu. Asta pe svurt. Funda?