| Linka89 a întrebat:

"ce diferenta intre iPhone si smartphone?"

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Nu este nici una. Iphone este un smartphone.Telefoanele cu sistem de operare sau care au senzori sau ceva care le face diferite de celelalte si de obicei sunt cu touch screen sunt smartphone-uri.Smartphone= telefon inteligent.Adica are functii pe care telefonul fara sistem de operare nu le detine.
Ai pus intrebarea pentru ca ai vazut la amandoua "phone"? Steve Jobs a pus un "i" in fata aproape la tot ce a creat.A pus "i" ca era deja ca un al doilea simbol al produselor Apple si dupa aia Phone de la telefon.iar Smartphone este denumirea in engleza telefon inteligent.Au o singura legatura:Iphone este un smartphone si smartphone-urile sunt telefoane asemanatoare Iphone.

| Linka89 explică (pentru Wehrmacht):

Mersi mult... eu laun momemt credeam ca e vreodiferentsa intre ele...

| Linka89 explică (pentru Wehrmacht):

Mersi mult... eu laun momemt credeam ca e vreodiferenta intre ele...

| dragoshellu a răspuns (pentru Wehrmacht):

Faza ca majoritate

11 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Doar pretul...

| NoKidding a răspuns:

Niciuna. iPhone este smartphone.

| Shaddar a răspuns:

IPhone e un smartphone

| sutinoo a răspuns:

Un smartphone este acel device care inglobeaza functii multiple: camera foto, gps, navigator de web, player multimedia, jocuri, email, editor de orice etc. pe langa cea de baza adica telefon.

IPhone-ul prin capacitatiile sale se claseaza ca smartphone.

| aLiaLi a răspuns:

Sa inteleg ca ai 22 de ani?

| Linka89 explică (pentru aLiaLi):

Si ce are virsta cu aceasta intrebare? oare daca am 22 de ani nu pot pune o astfel de intrebare? sau te amuza faptul ca nu cunosc acest lucru?

| tiberiupi a răspuns:

Iphone e un smartphone

| KashonTzu a răspuns:

IPhone este tot SmartPhone doar ca e mai rezistent, mai cool, si mai nouhappy