| MrJokker a întrebat:

Care este diferenta intre o folie mata si o folie lucioasa ( pentru telefon )? De care merita sa imi cumpar?

2 răspunsuri:
| DANI_1590 a răspuns:

Folia mata are anitreflex si se vede mai bine pe ecran cand e soare dar are niste puncte pe ea si o sa faca sa nu se mai vada bine pe ecran, iar folia lucioasa e la fel ca ecranul adica perfect transparenta si nu prea vezi nimic cand e soare.

| anqwe a răspuns:

La inceput am vrut sa imi cumpar o folie mata, insa am auzit ca daca inclini telefonul intr-un anumit unghi nu mai poti vedea. Oricum este buna daca stai cu telefonul in soare, fiind antireflex dar este...mata. Depinde de gusturi si de ce urmaresti la o folie. Daca vrei doar protectie, alege una lucioasa, fiind transparenta si aproape insesizabila.