| Frunziix3 a întrebat:

Cat costa un Iphone 5? Dar o tableta Apple?

Răspuns Câştigător
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Sunt jafuri.Asculta-ma.Cu cat stie un aparat sa faca mai multe cu atat le face mai prost pe fiecare si exista mai multe lucruri care sa se strice.Profesionistiii mi-o spus ca cel mai bine iei un telefon simplu de 1 mil un aparat foto de 10 si un laptop de 20-30 si tot iesi mai ieftin decat iphonurile si tabletele, si poti face multe pe net cu laptopu, nu ii incet si limitat ca tablita, aparatu scoate poze tzais nu ca porcariile de 2 milioane cum au toate fetele habarniste, iar telefonul o sa te tina mult si bine si no sa arunci banii pe reparatii.Acu daca mamica si taticu au bani de aruncat(care prefer sa ti puna ca economii pe cand cresti decat sai deie pe sincer, porcariile secolului) iatile pe toate.si pe iphone 6 cand apare la noi si tot asa pana dai bani de o casa si-o masina pe ele si se strica pe rand. Porcarii chestile astea.In orice cumperi trebuie sa il iei pe cel cu pretul cel mai bun, si cel mai rezistent la uzura si in timp, electronicele de azi sunt de 2 lei.Am schimbat 3 telfoane toate stricate in 11 ani iar tati nu a schimbat nici unu.Il are pe cel din 2001 inca toate tastele merg desi unele sunt sterse, dar doamne, sti fiecare ce numar e, bateria tine 1 saptamana si vorbeste foarte mult zilnic pe el si e si bateria originala.Toate pentru ca o fost simplu, de baza, fara camera mp3 si alte prostii, rahaturile de Iphone si ipad iti garantez ca nu te tin nici 3-4 ani nu 11, sunt facute sa se strica repede, sa fie scumpe la reperat ca sa cumperi altele, asa sunt toate in ziua de azi.

| JokerHoker a răspuns (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Aha deci tu spui ca in loc s itiiei o masina mai buna iti iei o dacia 1300 ca aia si daca se strica reparatiile costa 1 mil si decat sa iti iei un telefon performant mai bine iti iei un Nokia 100 ca ala oricum costa 105 lei demonstreaza site-ul asta http://www.emag.ro/telefon-mobil-nokia-100-black-100-black/pd/EH05DBBBM/ si decat sa ai o casa mare care e scumpa mai bine stai intr-o cocioaba asta este parerea ta ...si da se strica repede eu am o tableta ipad de 3 ani si nu are nici o zgarietura dar poate dup acum le ingrijesti tu asa este (nu zica sigur asa este) dar daca ei ii place iphone si ipad nu o descuraja sa zici ca sunt c******i ....BronzInactiv nu asculta ce spun alti invidosi daca ti eiti place iatil te asigur ca nu e o prostie

7 răspunsuri:
| GregHouse a răspuns:

De iPhone 5 am citit ca va fi 1500 Euro la noi (nu stiu, nici nu sunt fan Apple ca sa ma fi interesat).
Fii mai detaliat/-a in ceea ce priveste tableta, preturile variaza in functie de caracteristici.

| AddXf a răspuns:

Un iphone 5= 3000lei iar tableta 2000 ( preturi aproximative ). funda?

| DJ97 a răspuns:

Preturi in RO la Iphone sunt urmatoarele :
16GB-3300 RON
32GB-3800 RON
64GB-4300 RON
Iar Ipad 3 e undeva intre 3200 si 4000 RON, depinde de modelwinking Sunt preturi OFICIALE! Funda?

| DeeaSecret a răspuns:

Un iphone5 e 3000 iar o tableta 2500 si eu am tableta

| Korck a răspuns:

Inca nu a aparut la noi in tara Iphone 5. dar va fi in jurul sumei de 3000 lei.