| Denis15 a întrebat:

Ce ati alege intre Samsung galaxy S5 si Note 3 si de ce?

Răspuns Câştigător
| Apocaliptic a răspuns:

Samsung galaxy S5 este mai performant decat Samsung galaxy Note 3! Cu exceptia S-Penului Galaxy S5 are toate aplicatiile lui Note 3 plus cele ale lui S4 plus cele noi ale lui S5(daca la asta te-ai referit). Eu m-am referit ca are mai bun procesorul(Snapdragon 801 tactat la 2.5 GHz pe langa Snapdragon-ul 800 tactat la 2. 3GHz al lui Note 3) si GPU-ul, un Adreno 330 cu frecventa de 578 MHz pe langa Note 3 care are Adreno 330 cu frecventa de 450 MHz.
In afara de LG G3, ce smartphone-uri din Romania mai stii ca au un ecran mai bun decat Samsung galaxy S5? Din alea "o multime", trebuie sa mai spui cateva ca sa imi demonstrezi ca stii ce vorbesti.
LG G3 are mai multi ppi decat Galaxy S5 si o rezolutie mai mare(dubla), dar in bataia soarelui se descurca prost. Unghul de vizualizare al lui G3 este sub cel al lui Galaxy S5 si luminozitatea este mult sub Galaxy S5.
Am spus destul de clar ca "autonomia este mai buna PE Galaxy S5 decat PE Note 3". Daca ai posibilitatea pune ambele terminale unul langa altul cu bateria la 10%, cu luminozitatea data la 50% si porneste un film si ai sa vezi ca Note 3-ul se inchide primul.

2 răspunsuri:
| Apocaliptic a răspuns:

Samsung galaxy S5.
-Este mai performant.
-Are o diagonal mai acceptabila.
-Are o camera mai buna.
-Sunetul redat este mai bun.
-Are ecran mult mai bun(este, din cate am auzit si vazut, cel mai bun ecran pus vreodata pe un smartphone pana acum).
-Si are si bonusuri : are sensor cardiac si de amprente, este rezistent la apa si praf.
In plus anatomia este mai buna pe Galaxy S5 decat pe Note 3 si nici nu se supraincalzeste(S5-ul) ca la Note 3.

| hp8510p a răspuns (pentru Apocaliptic):

E cam gresit ce ai spus tu acolo...Note 3-ul este mai performant din cauza S-Penului, sunetul la Note 3 este mai puternic, sunt o multime de telefoane care au displayul mai bun decat S5(ex.LG G3 si multe altele), nu compara niciodata autonomia unui telefon din gama Note cu unu din gama S! Autonomia Note-urillor este mult mai mare!

| Apocaliptic a răspuns (pentru hp8510p):

Samsung galaxy S5 este mai performant decat Samsung galaxy Note 3! Cu exceptia S-Penului Galaxy S5 are toate aplicatiile lui Note 3 plus cele ale lui S4 plus cele noi ale lui S5(daca la asta te-ai referit). Eu m-am referit ca are mai bun procesorul(Snapdragon 801 tactat la 2.5 GHz pe langa Snapdragon-ul 800 tactat la 2. 3GHz al lui Note 3) si GPU-ul, un Adreno 330 cu frecventa de 578 MHz pe langa Note 3 care are Adreno 330 cu frecventa de 450 MHz.
In afara de LG G3, ce smartphone-uri din Romania mai stii ca au un ecran mai bun decat Samsung galaxy S5? Din alea "o multime", trebuie sa mai spui cateva ca sa imi demonstrezi ca stii ce vorbesti.
LG G3 are mai multi ppi decat Galaxy S5 si o rezolutie mai mare(dubla), dar in bataia soarelui se descurca prost. Unghul de vizualizare al lui G3 este sub cel al lui Galaxy S5 si luminozitatea este mult sub Galaxy S5.
Am spus destul de clar ca "autonomia este mai buna PE Galaxy S5 decat PE Note 3". Daca ai posibilitatea pune ambele terminale unul langa altul cu bateria la 10%, cu luminozitatea data la 50% si porneste un film si ai sa vezi ca Note 3-ul se inchide primul.