| Anonimulnegru a întrebat:

Salut TPU! Ce atomizor mai subțire pot lua pentru acest atomizor? https://www.smokemania.ro/atomizor-aspire-nautilus-3s.ht ml
Dau Fundă!

4 răspunsuri:
| CuStimaSiRespect a răspuns:

Țigările electronice sunt mai nocive decât cele clasice, lichidul de vapat care crează acei vapori nu este altceva decât un cocktail chimic de compuși petrolieri cum ar fi propilenul sau benzenul care mai are în plus niște arome și nicotină.
Adică cei care fumează țigări electronice inspiră diluant de vopsea, cel mai rău lucru la care își pot supune plămânii.
Mai bine treci pe țigări normale.

| Anonimulnegru explică (pentru CuStimaSiRespect):

Informați-vă, nu am auzit de nici un caz de moarte de la țigările electronice

| CuStimaSiRespect a răspuns (pentru Anonimulnegru):

Este aproape imposibil de dovedit cauzalitatea dintre cancerul de plămâni și țigările electronice, dar este dovedit că acei compuși pe care îi conțin sunt dăunători.
Eu mi-am făcut datoria să te atenționez, mai departe decizi tu cum o să folosești aceste informații, sper că nu te-am supărat.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK507184/

| Anonimulnegru explică (pentru CuStimaSiRespect):

Nu m-ai supărat