| Kerem4450 a întrebat:

Salut TPU, daca am un iphone x si la baterie imi arata service si sanatatea e de 77% are rost sa o schimb? Nu vreau sa se inchida din senin.Si daca o schimb la un gsm care nu e Apple nu o sa mi afecteze restul componentelor daca bateria nu e originala? Asa am patit cu un alt telefon, bateria nefiind originala mi-a afectat placa de baza si nu s-a mai deschis telefonul deloc; asta nu stiu daca bateria mi-a afectat placa sau persoana care o schimbase a facut din adins…astept cat mai multe sfaturi

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

77% e destul de binisor. Eu am un Nokia 9 Pureview care e sub 50% si functioneaza destul de bine (nu-l folosesc mult, dar cand il folosesc merge).

| relian a răspuns:

Asa patesti cand nu ai ce face si cauti cu luminarea probleme.
Lasa telefonul asa, cand no mai merge atunci cumperi altul, ori schimbi bateria, desi asta cel ai e deja vechi. Il mai tii 1-2 ani dupa cumperi altul.
Atita timp cit nu ai probleme nu vad ce tot verificati intruna tot felul de rahaturi ce auziti, vedeti pe netu asta.
Cind o fi bateria slaba, te anunta telefonul.